Szukaj na tym blogu

Translate

środa, 22 marca 2017

Nowe szablony Bloggera

Po wielu latach zastoju moja ulubiona platforma blogowa jakby się przebudziła. Ktoś sprytny pomyślał, że wypadałoby dać użytkownikom-laikom jakieś nowe szablony. Nowe w znaczeniu "nowoczesne". Są cztery nowe style, w dużym stopniu modyfikowalne, a więc Blogger kontynuuje chlubną tradycję dawania autorowi narzędzi do ręki.
Najciekawszy wydaje mi się styl dla fotografów - Emporio, w którym na stronie głównej wyświetlane są miniaturki obrazów dodanych w postach. Tego zawsze brakowało, miał to Wordpress, mieli inni - a Blogger nie. No to nareszcie nadrobili to zapóźnienie. Dla Epublikatora spodobał mi się styl "Ciekawy", bo przyciąga uwagę wyróżnieniem najnowszego postu.
Dopiero przyglądam się możliwościom nowych szablonów. Już zauważyłam, że indeksowanie etykiet albo nie działa, albo jest bardzo opóźnione. Spróbowałam wybrać posty z etykietą "ciekawostki" (ten post taką otrzymał), a wtedy wyświetla mi się, że takich postów nie ma. Sprawdziłam, że indeksowanie nie działa w dwóch stylach: Ciekawym i Emporio. Dlatego przestawiłam Epublikatora na "Soho".

1 komentarz:

  1. Niestety, Motywy "ciekawy" i "emporio" nadal nie indeksują kategorii (czy etykiet). Wprawdzie zgłosiłam to do Google, ale pewnie uznali mnie za głupią, co nie umie się nimi posługiwać. A szkoda, bo to ciekawe szablony. Trudno, może kiedyś zgłosi to im ktoś bardziej wiarygodny niż kobieta, które używa Internetu od samego jego początku.

    OdpowiedzUsuń

Mała Lunatyczka: Niewidzialność

Mała Lunatyczka siedziała wtulona w plusz zasłony, starając się wyglądać niewidzialnie. Ostatnio ciągle starała się wyglądać niewidz...