Szukaj na tym blogu

Translate

czwartek, 16 marca 2017

Sellfy - twój sklep online (odc. 1)

Długo szukałam takiego serwisu w Internecie, w którym można za darmo, lub za bardzo przyzwoitą cenę, sprzedawać tzw. "digital goods", czyli po prostu pliki cyfrowe. 
Powiedzmy sobie szczerze: jeśli masz kasę, to po prostu znajdziesz sobie jakiś dobry sklep internetowy, albo zamówisz stronę u webmastera. Takich ofert jest mnóstwo. 
Sporo jest też darmowych ofert umożliwiających sprzedaż rzeczy namacalnych - ot takich jak drukowane książki lub wydruki fotografii, często w stosownych ramkach na dodatek. 
Ale załóżmy, że nie masz kasy, a chcesz sprzedawać własne ebooki? I to nie przez księgarnię, która zawsze narzuca jakąś marżę, ale po prostu sam, na własną rękę, za kwotę, która wydaje ci się przyzwoita. Oto moja propozycja:


Sellfy.com udostępnia dwie opcje: bezpłatną i płatną co miesiąc. Ta pierwsza pozwala sprzedawać co najwyżej 5 plików cyfrowych, co oczywiście jest mało w wypadku pojedynczych fotografii, ale już wcale nie tak źle, gdy w grę wchodzą pakiety obrazów lub ebooki, albo pakiety tematyczne dokumentów. 
Dziś, to jest w marcu 2017 cena usługi miesięcznej wynosi 15 dolarów, a od sprzedaży pobierane jest 2% (w wersji darmowej to 5%). Poniżej możesz porównać obie oferty. Jest trochę różnic, m.in. to, że płatności w darmowej można wykonywać tylko w obcej walucie, a w wersji płatnej można wybrać polski złoty. Ponieważ jednak uważam, że i tak najlepiej jest korzystać z PayPala, a ten serwis płatniczy przelicza ceny po bieżącym kursie i od ręki, więc osobiście mnie to nie porusza i nadal najważniejsza jest dla mnie liczba produktów. 
Działanie Sellfy.com w praktyce możecie obejrzeć na przykładzie mojego sklepiku (https://sellfy.com/IzaWaliza). Chwilowo mam w nim tylko jeden produkt, który oczywiście wam polecam... :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mała Lunatyczka: Niewidzialność

Mała Lunatyczka siedziała wtulona w plusz zasłony, starając się wyglądać niewidzialnie. Ostatnio ciągle starała się wyglądać niewidz...